Töm listan

Är du säker på att du vill tömma listan?
Orderrader:
0

Töm inköpslista

Du har 0 orderrader i din inköpslista.
Är du säker på att du vill tömma inköpslistan?

Din inköpslista

Någonting gick fel när priserna hämtades. Försök igen.

Din inköpslista är tom

Lösningar som ligger rätt i tiden

Kampanjperiod 1 september - 31 okt 2026

Visar 1 till 2 av 2

Sortera

  • Wipes Swarfega EXTREME
    Wipes Swarfega EXTREME
    Lösningsmedelsbaserade, extra stora, starka, fuktiga och absorberande handrengöringsservetter som snabbt och effektivt avlägsnar vidhäftande föroreningar, som syntetiska, 2-komponents och cellulosafärger, vitlack och lack, fyllnadsmaterial, bläck, bindemedel och tätningsmedel samt smuts.

    Var ska man använda dem: För alla arbetare som snabbt vill rengöra händerna mellan uppgifter eller som hela tiden är på språng utan tillgång till vatten.

    Bruksanvisning:
    1. Ta bort locket.
    2. Trä den första våtservetten genom hålet i mitten av locket.
    3. Sätt tillbaka locket så är Swarfega® EXTREME WIPES redo att användas.
    4. Stäng locket i mitten efter användning för att förhindra att servetterna torkar.
    Mer info
  • Handrengöring Swarfega EXTREME
    Handrengöring Swarfega EXTREME
    Handrengöringsmedlet Extreme för grov smuts med granulat utan slipmedel och tensider för effektiv rengöring av djupt ingrodd smuts som är svår att få bort, som olja, fett, tjära, bläck, bitumen, flera bindemedel och de flesta oljebaserade färger. Lösningsmedelsfri. Med apelsindoft. Gör att händerna känns rena och fräscha efter användning. För alla arbetare vars händer kommer i kontakt med ingrodd grov smuts.

    Bruksanvisning:
    Applicera på torra händer och smörj in ordentligt för att lösa upp all smuts.
    Skölj efteråt
    Mer info
Visar 2 av 2

Meddelande från Ahlsell

Javascript är avstängt i din webbläsare. För full funktionalitet rekommenderar vi att du slår på Javascript