Ljusbom, F3SG-PG - LJUSBOM T:4 2-STR PASSIV F3SG-4PGA0670-2C
https://www.youtube.com/watch?v=/external-assets/JPEGlarge800_800/35/23/ProductImage66083523.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=ENL3Y5oj5G4
Omron
Ljusbom, F3SG-PG
LJUSBOM T:4 2-STR PASSIV F3SG-4PGA0670-2C
Artikelnummer:
3834044E
Lev. artikelnr:
F3SG-4PGA0670-2C
 för att se saldo och pris
Ljusbom typ 4 med 2 strålar. Sändare och mottagare I samma enhet samt en passiv spegel. Endast en kabel används. Höjd 670mm. Avstånd 0.5-5m. Kabel och fäste beställs separat se F39-JG10C-D för 10m, samt fäste F39-LSGA eller F39-LSGTB-SJ
  • Artikelnummer:
    3834044E
  • Lev. artikelnr:
    F3SG-4PGA0670-2C
  • Ean artikelnr:
  • Materialklass
    QP291B
Teknisk data
  • Typ: F3SG-4PGA0670-2C
  • Modell/Utförande: Sändare och mottagare i ett hus
  • Antal strålar: 2
  • Strålutrymme: 500 mm
  • Antal avsäkrade halvledarutgångar: 2
  • Antal halvledarutgångar med signalfunktion: 1
  • Säkerhetsfältets överföringsområde: 5 m
  • Typ av elanslutning: Axialkontakt
  • Leveransomfång för envägssystemet: Sändare och mottagare
  • Antal kontaktutgångar med signalfunktion: 0
  • Antal avsäkrade kontaktutgångar: 0
  • Bredd: 32 mm
  • Driftagent-säkerhetsklass: Skyddsklass 3
  • Explosionssäkerhetskategori för damm: Ingen
  • Explosionssäkerhetskategori för gas: Ingen
  • Höjd: 38 mm
  • Kaskadkoppling möjlig: Nej
  • Längd: 670 mm
  • Max. utström vid skyddad utgång: 300 mA
  • Med muting-funktion: Ja
  • Med omstartspärr: Ja
  • Med strålkodning: Ja
  • Med övervakningsfunktion för inkopplade apparater: Ja
  • Omgivningstemperatur: -30-55 °C
  • Omkopplingsspänning för OSSD vid tillstånd "hög": 24 V