Band Saw Milwaukee M12 FBS64-402C - BANDSAW MILWAUKEE M12 FBS64 402C. 2X4.0 AH. CHARGER. BAG
https://www.youtube.com/watch?v=/external-assets/JPEGlarge800_800/23/83/ProductImage82622383.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=/external-assets/JPEGlarge800_800/47/43/ProductImage82624743.jpg
Milwaukee
Band Saw Milwaukee M12 FBS64-402C
BANDSAW MILWAUKEE M12 FBS64 402C. 2X4.0 AH. CHARGER. BAG
Article number:
730850
Suppl. article no:
 to see price and stock
12V band saw with 64 mm cutting capacity. Compact tool with low weight for overhead work or in tight spaces. Stepless speed control. Integrated blade guard protects the user from injuries by preventing access to the blade. Tool-free locking mechanism for quick and easy blade changes. Safety switch that prevents the tool from starting accidentally. Lockable and adjustable support. Metal hanging hook. LED light illuminates the work area. Delivered with 2 x M12 B4 Batteries, C12 C Charger, and case.
  • Article number:
    730850
  • Suppl. article no:
  • Material class
    TC399A
Technical data
  • Nominal voltage: 12 V
  • Battery capacity: 4.0 Ah
  • Saw band length: 776.3 mm