Circular Saw Bosch Gks 18V-57-2 Gx L-BOXX 5000 v/m 165 mm 20 mm - CIRCULAR SAW BOSCH GKS18V-57-2 GXL-BOXX 5000 v/m 165 mm 20 mm
BOSCH
Circular Saw Bosch Gks 18V-57-2 Gx L-BOXX 5000 v/m 165 mm 20 mm
Article number:
Suppl. article no:
06016C1001
 to see price and stock
  • Article number:
  • Suppl. article no:
    06016C1001
  • Ean no:
  • Material class
    TC3471
Technical data
  • Packagin Size: 1 PCS/20 PCS
  • Nominal voltage: 18 V
  • Saw blade diameter: 165 mm
  • Vibration value: 2.5 m/s²
  • Number of included batteries: 0
  • With battery charger: No
  • Weight without battery-pack: 3.4 kg
  • Current supply: Battery (rechargeable)
  • Saw blade bore hole: 20 mm
  • Cutting depth (45°): 42 mm
  • Cutting depth (90°): 57 mm
  • Max. pivoting range: 50 °
  • Length: 381 mm
  • Width: 167 mm
  • Height: 263 mm