Orderrader:
0

Töm inköpslista

Du har 0 orderrader i din inköpslista.
Är du säker på att du vill tömma inköpslistan?

Din inköpslista

Någonting gick fel när priserna hämtades. Försök igen.

Din inköpslista är tom

Fiberbox - ODF prefab

Ahlsells breda elsortiment omfattar armaturer, led, ljuskällor, kabel, elnätsmateriel, installationsmateriel, centraler, säkringar, apparatskåp, skenfördelning, automation, verktyg och mätinstrument, tele, data, säkerhet, belysning, värmeprodukter, fläktar och handdukstorkar.

Visar 1 till 20 av 50

  • Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 96 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF Prefab LightMate 19" LC/UPC, Hexatronic
    Fiberpanel ODF Prefab LightMate 19" LC/UPC, Hexatronic
    Prefab ODF singelmode ribbon GASQBDUV. Kontakterna i ODF:en är monterade på insidan i sitt mellanstycke och kontaktdonet inspekteras samt rengörs innan mellanstycket försluts med ett dammskydd. Vi mäter alltid samtliga kontakter och ett mätprotokoll bifogas alltid innehållande ljusdämpning (IL) och reflektion (RL) både på 1310 och 1550 nm. Samtliga prefabricerade ODF:er har ett unikt serienummer och alla mätresultat sparas hos oss.
    Mer info
    5 Varianter
  • Fiberpanel ODF 10 Prefab 24 SC/UPC modell M höger, Hexatronic
    Fiberpanel ODF 10 Prefab 24 SC/UPC modell M höger, Hexatronic
    Prefabriserad 10"-ODF, modell M, 24 SC/UPC, GASQBDUV. "ODF-enhet som är 10" kompletteras med medföljande 10" förlängningsplåt och monteras sedan i 19" stativ. Vid senare tillfälle kan 10" plåten ersättas med en 10" ODF-enhet. Två 10" ODF-enheter kan monteras bredvid varandra med fästvinklar omlott, de blir då 19" breda tillsammans. Förlängningsplåten används även som fäste vid väggmontage av ODF-enheten. Fästvinklarna kan flyttas så ODF-enhetens front förskjuts 35/70mm."
    Mer info
    2 Varianter
  • Fiberpanel ODF 14-19" Prefab FiA 48 SC/UPC modell M mjuk kabel, Hexatronic
    Fiberpanel ODF 14-19" Prefab FiA 48 SC/UPC modell M mjuk kabel, Hexatronic
    Prefarbiserad 14-19"-ODF FiA modell M, 48 SC/UPC, mjuk kabel GAQQBDU Vänster, De prefabricerade ODF-enheter är lämplig för bruk i accessnätet (FiA). med mjuk dubbelmantlad stubbkabel (GAQQBDU). Anpassade för 19"-installation i miljöskåp eller ETSI enligt FiA, med lång fästvinkel till vänster.
    Mer info
    4 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 3U 144 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 3U 144 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 3U levereras prefabricerad med 144 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 48 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 4U 192 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 4U 192 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 4U levereras prefabricerad med 192 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 48 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 96 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 3U 144 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 3U 144 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 3U levereras prefabricerad med 144 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 4U 192 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 4U 192 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 4U levereras prefabricerad med 192 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 48 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GRHQBDV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 96 fibrer med kontakttyp SC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GRHQBDV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 48 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 48 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GRHQBDV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/APC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 96 SC/APC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 96 fibrer med kontakttyp SC/APC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GRHQBDV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 48 LC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 48 LC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 48 fibrer med kontakttyp LC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 96 LC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 96 LC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 96 fibrer med kontakttyp LC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 2U 144 LC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 144 LC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 144 fibrer med kontakttyp LC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 2U 192 LC/UPC, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 2U 192 LC/UPC, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 2U levereras prefabricerad med 192 fibrer med kontakttyp LC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt Nexans GASQBDUV kabel.
    Mer info
    10 Varianter
  • Fiberpanel ODF 19" 1U 24 LC/UPC 20M, Nexans
    Fiberpanel ODF 19" 1U 24 LC/UPC 20M, Nexans
    Nexans ODF-enhet 19" 1U levereras prefabricerad med 24 fibrer med kontakttyp LC/UPC. Boxen är komplett med panelplatta, mellanstycken, kontakter, fästvinklar för 19 tum och kabelinfästning samt 20 meter av Nexans GASQBDUV.
    Mer info
    1 Variant

Meddelande från Ahlsell

Javascript är avstängt i din webbläsare. För full funktionalitet rekommenderar vi att du slår på Javascript

Meddelande från Ahlsell

Cookies är inaktiverat. För att sajten ska fungera korrekt måste webbläsaren tillåta cookies.